راینوپلاستی با تزریق ژل

راینوپلاستی با تزریق ژل

راینوپلاستی با تزریق ژل : بسیاری از افراد به دلایلی اعم از واهمه از تیغ جراحی ، ترس از بیهوشی ، نگرانی از عوارض عمل ، عدم توانایی در پرداخت هزینه های جراحی و غیره تمایل ندارند که تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند.

از این رو امروزه یکی از مهم ترین مباحثی که در حوزه اعمال زیبایی مطرح است ، راینوپلاستی بدون عمل جراحی می باشد.

به طوری که یکی از عمده ترین سوالاتی که افراد از متخصصین زیبایی می پرسند این است که آیا می توان بدون انجام جراحی بینی ، ایرادات بینی را مرتفع نموده و فرم بهتری به ظاهر آن بخشید ؟

در پاسخ به پرسش این دسته از افراد باید گفت که بله ، امکان بهبود فرم بینی بدون عمل جراحی وجود دارد.

راه های مختلفی اعم از تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و نخ های لیفت به منظور راینوپلاستی بدون عمل جراحی وجود دارد ؛ اما به طور کلی از این میان ، تزریق ژل از دیگر روش ها موثرتر و کارآمدتر می باشد.

مزایای راینوپلاستی با تزریق ژلراینوپلاستی با تزریق ژل

 • راینوپلاستی بدون عمل جراحی به نسبت انجام جراحی ، در بازه زمانی بسیار کوتاه تری ( حداکثر 10 دقیقه ) قابل انجام است و به هیچ وجه پیچیدگی های جراحی را ندارد.
 • راینوپلاستی با تزریق ژل ، نیازی به سپری نمودن دوران نقاهت و رعایت مراقبت خاصی ندارد.
 • هزینه تزریق ژل به بینی ، به مراتب کمتر از جراحی بینی می باشد.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای تزریق ژل این است که چنانچه فردی نسبت به این مسئله که آیا تزریق ژل موجب افزایش زیبایی بینی او می شود یا خیر ، نگران باشد این امکان وجود دارد که بتوان پیش از تزریق ، در نقطه مورد نظر و نیز به همان میزانی که قرار است ژل تزریق گردد ، سرم فیزیولوژیک تزریق شود.

بدین ترتیب فرد می تواند نتایج تزریق ژل را بر روی فرم بینی مشاهده کند و در صورتی که مورد قبول او واقع شود ، نسبت به تزریق ژل اقدام نماید.

کاربردهای راینوپلاستی با تزریق ژل

 • افرادی که داری قوز بینی هستند می توانند با تزریق ژل در بخش های بالایی و پایینی قوز ، نسبت به اصلاح آن اقدام نموده و بدین ترتیب خط پشت بینی را کاملا صاف و بدون قوز نمایند.
 • برخی افراد در ناحیه مابین ابرو و بینی خود با فرورفتگی مواجه هستند ، این افراد می توانند با تزریق ژل در این نقطه به رفع این مشکل بپردازند.
 • افرادی که نوک بینی کوتاهی دارند می توانند با استفاده از تزریق ژل ، نوک بینی خود را برجسته تر نمایند.
 • کلوملا ( بخشی که مابین حفره های بینی قرار دارد ) در برخی افراد حالتی عقب رفته دارد ، با تزریق ژل می توان نسبت به بازگرداندن کلوملا به موقعیت استاندارد اقدام نمود.
 • زاویه بینی و لب بالای برخی افراد خیلی کم است ، این دسته از افراد می توانند با تزریق ژل در این ناحیه ، زاویه بینی و لب را اصلاح نمایند.
 • تزریق ژل برای اصلاح نوک بینی هایی که حالتی دو شاخه دارند می تواند بسیار موثر واقع گردد.
 • از تزریق ژل می توان برای اصلاح ایراداتی همچون فرورفتگی های جزئی بر روی بینی که در اثر عمل جراحی بینی پدید آمده اند ، نیز استفاده نمود.

فرآیند راینوپلاستی با تزریق ژل

قبل از تزریق ژل به بینی ، در ابتدا ماده بی حسی به بینی ؛ تزریق می گردد.

سپس جهت اصلاح و بهبود شکل ظاهری بینی ؛ با توجه به نظر پزشک معالج ، حجم مشخصی از ژل به نقطه مورد نظر از بینی بیمار تزریق می شود.

پس از آن ؛ موضع تزریق توسط پزشک ، تحت ماساژ قرار می گیرد تا به بینی فرم داده شود.

نتیجه به دست آمده از این روش ، بلافاصله پس از تزریق ؛ قابل رویت بوده و به مدت 6 ماه الی یکسال دوام خواهد داشت.

دوران نقاهت بعد از راینوپلاستی با تزریق ژل

بعد از تزریق ژل به بینی ، نیازی به استراحت وجود ندارد و فرد می تواند امور روتین خود را از سر بگیرد.

در راینوپلاستی با تزریق ژل ، تنها ممکن است فرد طی چند روز با تورم و کبودی در محل تزریق مواجه باشد که امری بدیهی بوده و تدریجا مرتفع می گردد.

راینوپلاستی با تزریق ژل

مراقبت های بعد از راینوپلاستی با تزریق ژل

پس از تزریق ژل به بینی ، افراد باید مراقبت های ذیل را مدنظر داشته باشند تا به نتایجی ایده آل دست یابند :

 • به طور کلی تا 3 ماه بعد از تزریق ژل به بینی ، باید به خوبی از بینی خود مراقبت شود و از اصابت هر گونه ضربه یا نیروی خارج به بینی جلوگیری گردد ؛ چرا که ورود هر نوع فشار خارجی به بینی می تواند منجر به حرکت ژل شده و حتی در مواردی به کجی ظاهر بینی بیانجامد.
 • تا 6 ساعت بعد از راینوپلاستی با تزریق ژل ، باید از آرایش کردن اجتناب گردد ؛ زیرا مواد آرایشی می توانند منجر به بروز عفونت در موضع تزریق شوند.
 • بعد از تزریق ژل به بینی ، استعمال دخانیات در دوره نقاهت ممنوع است ؛ زیرا مصرف دخانیات ، مشکلاتی اعم از اختلالات تنفسی و کند شدن روند ترمیم زخم را به دنبال خواهد داشت.

عوارض تزریق ژل بینی

ژل هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند متشکل از هیارولونیک اسید می باشند.

از آن جایی که این ماده ، به طور طبیعی در بدن یافت می شود و در مایع بین سلول های بدن قرار دارد هیچ واکنش آلرژیکی در بدن ایجاد نکرده و با بدن سازگاری کاملی خواهد داشت و هیچ نوع عارضه ای در پی ندارد.

اصلاح فرم بینی با تزریق ژل ، توسط دکتر شهاب زارع در کلینیک زیبایی شیراز

آیا نتایج راینوپلاستی با تزریق ژل ماندگار است ؟

در ارتباط با طول عمر تزریق ژل نیز باید گفت که ماندگاری نتایج تزریق ، بین 6 الی 10 ماه می باشد.

هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است ؟

هزینه تزریق ژل به بینی یا در واقع عمل بینی بدون جراحی ؛ به مراتب کمتر از جراحی کامل بینی است.

به طور کلی هزینه راینوپلاستی با تزریق ژل ، به مواردی از جمله میزان ژل ، وسعت اصلاحات مورد نیاز و غیره بستگی دارد که این موارد در جلسه مشاوره ، تعیین شده و بر اساس آن ، هزینه نهایی به بیمار ابلاغ می گردد.

سخن آخر

در انتهای مقاله باید اشاره نمود که راینوپلاستی با تزریق ژل برای افرادی که درصدد ایجاد تغییرات عمده بر روی فرم بینی خود هستند و همینطور افرادی که تمایل دارند سایز بینی شان کوچک شود ، گزینه مناسبی نخواهد بود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر