زاویه سازی صورت

درباره زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت : به طور طبیعی با افزایش سن و به مرور زمان ، چهره مستعد مواجهه با علائم پیری می گردد و دچار افتادگی به خصوص در نقاط تحتانی صورت از جمله فک و چانه می شود.

این مسئله ، زیبایی صورت را تا حدود زیادی تحت الشعاع قرار داده و با تحت تاثیر قرار دادن شادابی و جوانی چهره منجر به کاهش اعتماد به نفس فرد می گردد.

شاید بتوان با استفاده از برخی کرم ها ، حالت افتادگی چهره را بهبود بخشید ؛ اما لازم به ذکر است که رفع این معضل به کمک این کرم ها ، موقتی بوده و ماندگاری بسیار کوتاهی خواهد داشت.

زاویه سازی صورت گرد

در خانم ها چنانچه ناحیه پایینی صورت ، باریک و به فرم V لاتین بوده و فک دارای خطی واضح و چانه نیز حالتی تیز داشته باشد ؛ به معنای برخورداری از چهره ای ایده آل تلقی می گردد.

از این رو خانم هایی که صورت آن ها از این ویژگی ها برخوردار نیست ؛ غالبا به دنبال راهکاری برای زاویه سازی صورت و تبدیل حالت چهره به فرم V هستند.

توجه داشته باشید که زاویه سازی صورت ، در اصطلاح تحت عنوان مادلینگ چهره نیز شناخته می شود.

طی زاویه سازی صورت ، نقاط با اهمیت صورت مانند فک ، خط فک ، چانه و گونه که در زیبایی چهره اثرگذارند برجسته تر شده و به زیبایی چهره می افزایند.

در زاویه سازی صورت ، چه در آقایان و چه در خانم ها علاوه بر در نظر داشتن استخوانبندی و آناتومی فک می بایست تناسب فک با دیگر اجزای چهره را نیز حتما در نظر گرفت.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت مردان

زاویه دار کردن فک و صورت ، موضوعی است که امروزه به یکی از داغ ترین و پرطرفدارترین مباحث و مطالبات زیبایی ، بدل گشته و شاهد هستیم که روزانه آمار انجام آن رو به افزایش است.

از نظر متخصصان ، منظور از زاویه سازی صورت مردان ؛ برجسته سازی برخی نقاط صورت و تبدیل فک به فرم V می باشد.

البته توجه داشته باشید که زاویه سازی صورت مردان نسبت به خانم ها ، حجیم تر و عضلانی تر بوده و در ناحیه چانه پهنای بیشتری خواهد داشت ؛ چرا که استخوان فک خانم ها به طور طبیعی ، حالتی V شکل دارد و در زاويه سازی صورت تنها به تقویت آن پرداخته می شود ؛ اما آناتومی و ساختار فک آقایان حالتی مربعی شکل دارد و برای تبدیل آن به فرم V نیاز به اعمال تغییرات وسیع تری می باشد.

روش های زاویه سازی صورت

جهت زاويه سازی صورت ، روش های مختلفی اعم از جراحی و غیر جراحی وجود دارد که به طور قطع به دلیل واهمه از روش های جراحی و نیز پرداخت هزینه های گراف این اعمال ، روش های غیر جراحی بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرند.

لذا در ادامه مقاله ، به معرفی و شرح توضیحاتی مختصر پیرامون برخی از رایج ترین روش های غیر جراحی زاويه سازی صورت می پردازیم.

پیش از معرفی و شرح روش های رایج زاويه سازی صورت ، لازم است بدانید که پزشک پیش از اعمال هر گونه تغییری در چانه و فک بیمار ؛ در وهله اول به بررسی شکل و ساختار صورت وی پرداخته و نقاط مورد نیاز جهت زاویه سازی را مشخص می نماید.

همچنین تمامی این روش ها تحت بی حسی موضعی انجام می گیرند و در نتیجه دردی به دنبال نخواهند داشت.

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

با استفاده از فیلرهای پوستی ( ژل ها ) ، می توان صورت را زاویه دار نمود و به خوش فرم تر شدن چانه و فک کمک کرد.

میزان فیلر مورد استفاده ، به وسعت نیاز بیمار بستگی دارد و از سوی پزشک تشخیص داده می شود.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با نخ

در این روش ، نقاطی که نیاز به برجسته تر شدن دارند ؛ مشخص شده و به کمک نخ مخصوص عمل ، که نخ هایی با قابلیت جذب هستند ؛ افتادگی پوست برطرف شده و با بالا کشیدن نواحی افتاده صورت که غالبا در بخش تحتانی می باشند ، چهره حالتی مطلوب تر به خود می گیرد.

معایب زاویه سازی صورت

انجام زاويه سازی صورت ؛ همچون دیگر اعمال زیبایی مستلزم انتخاب یک پزشک مجرب و متبحر می باشد تا بدین ترتیب از بروز عوارض احتمالی عمل کاسته شود.

چنانچه عمل زاويه سازی صورت ، توسط پزشکی که مهارت کافی در انجام آن ندارد ، صورت پذیرد می تواند عوارض زیر را به دنبال داشته باشد :

  • عدم تقارن فک
  • عفونت در موضع عمل
  • کبودی و تورم زیاد در فک و چانه

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر