سابسیژن

سابسیژن چیست ؟

سابسیژن یا Subcision ، یک عمل جراحی زیر جلدی سبک ، جزئی و ایمن با تکنیکی متفاوت جهت رفع اسکار آکنه یا به طور کلی هر گونه اسکار آتروفیک ناشی از زخم ، بخیه ، آکنه و غیره می باشد که بسیار موثر است از این رو در بین مردم روشی محبوب می باشد. ( کلینیک زیبایی شیراز )

سابسیژن در حقیقت ، یک روش درمانی پیشرفته و تخصصی می باشد که به کمک آن می توان انواع اسکار موجود بر روی نوحی ای از جمله گونه ، شقیقه ، چانه و غیره را درمان نمود.

 سابسیژن

کاربردهای سابسیژن

از عمل سابسیژن می توان در موارد ذیل بهره برد :

  • برطرف نمودن اسکار ناشی از جراحی ، تروما و آکنه
  • رفع آثار به جا مانده از آبله مرغان ، آکنه و غیره
  • مرتفع ساختن چین و چروک و گودی های سلولیت

مکانیسم انجام سابسیژن در ناحیه گونه

در ابتدا باید اسکارهای آتروفیک موجود در این ناحیه با میکرونیدلینگ درمان شوند ، البته باید متذکر شد که اسکارهای عمقی به کمک میکرونیدلینگ برطرف نشده و احتیاج به سابسیژن خواهند داشت.

برای انجام عمل سابسيژن باید موضع کاملا بی حس شده ، سپس کانولا وارد پوست شود ؛ فرآیند کار با حرکت رفت و برگشتی انجام می شود.

توجه داشته باشید که انتهای کانولا پس از ورود به پوست با انگشت دست مقابل ، مورد بررسی قرار می گیرد تا دقیقا در محل مورد نظر باشد ، چرا که زیر چشم باید مراقبت شود تا کانولا وارد اربیت نگردد.

دقت نمایید ، همزمان با سابسيژن گونه می توان برای خط خنده هم سابسيژن انجام داد.

برای انجام این عمل باید از کانول هایی استفاده شود که غیر نوک تیز باشند تا آسیبی به سطح زیر پوست وارد نکرده و به عروق پوست نیز آسیب نزنند.

در حین سابسيژن ، به صورت همزمان می توان از تزریق کوکتل مزوتراپی ، پی آر پی ، پروفایلو و یا سایر بوسترهای پوستی بهره برد که به این ترتیب فضای ایجاد شده در زیر پوست پر شده و باعث می شود چسبندگی مجدداً اتفاق نیافتد.

نتیجه عمل سابسیژن

موفقیت این عمل ، به مواردی اعم از نوع مشکل ، موقعیت آن و همچنین وسعت محل درمان بستگی دارد ؛ لازم به ذکر است که تجربه و تبحر پزشک از جمله پارامترهای موثر در کسب نتیجه بهینه از سابسيژن بوده و نباید از آن غافل بود.

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر