مراقبت های بعد از تزریق فیلر

نکات و مراقبت های بعد از تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق فیلر : به طور کلی مقصود از تزریق فیلر ، تزریق پر کننده های پوستی اعم از ژل و چربی می باشد که با هدف رفع چین و چروک و خطوط پوستی و نیز حجیم سازی گونه ها و لب ها و رفع گودی زیر چشم ؛ مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه در میان عموم مردم ، محبوبیت بسیاری یافته است.

لازم به ذکر است فیلرها حاوی موادی تحت عنوان اسیدهیالورونیک می باشند که با بدن سازگاری داشته و از این رو عوارضی برای فرد به دنبال ندارد.

فرآیند تزریق فیلر ، حداکثر طی یک ساعت به طول انجامیده و فرد می تواند پس از آن بلافاصله به امور روزمره خود بازگردد.

حال این سوال پیش می آید که آیا بعد از تزریق فیلر ، نیاز به مراقبت خاصی وجود دارد ؟ و این که آیا رعایت صحیح این مراقبت ها تاثیری بر ماحصل تزریق دارد یا خیر ؟

جهت دریافت پاسخ این پرسش ها ما را تا پایان مقاله همراهی نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از تزریق فیلر

رعایت مراقبت های بعد از تزریق فیلر ، گامی اساسی در راستای دستیابی به بهترین نتایج از این روش جوانسازی پوست تلقی می شود.

لذا پزشک معالج در رابطه با این مراقبت ها و ضرورت توجه به آن ها در جلسه مشاوره و تزریق ، تذکراتی را برای فرد زیباجو بازگو می کند.

توجه داشته باشید که مراقبت های پس از تزریق فیلر ؛ نه تنها سبب کسب نتایج بهینه می گردد ، بلکه منجر به کاهش عوارض احتمالی ناشی از تزریق نیز خواهد شد.

  • به مدت 48 الی 72 ساعت پس از تزریق فیلر ، می توانید جهت پیشگیری از بروز عوارضی نظیر تورم و خونریزی ؛ از کمپرس سرد بر روی موضع تزریق استفاده نمایید.
  • این نکته را مد نظر داشته باشید که کمپرس گرم می تواند موجب جابجایی فیلر در محل تزریق شود ، لذا استفاده از کمپرس گرم پس از تزریق فیلر ممنوع خواهد بود.
  • تا 24 ساعت پس از تزریق فیلر ، از استفاده از مواد آرایشی اجتناب نمایید ؛ زیرا مواد آرایشی در صورت آلوده بودن می توانند موجب ایجاد عفونت و عوارضی مشابه آن شوند.

تزریق فیلر گونه جهت لیفت میانه صورت و کاهش خط خنده توسط دکتر شهاب زارع

 

  • در ارتباط با شستن صورت بعد از تزریق فیلر باید گفت که تا 24 ساعت پس از تزریق باید از شستشوی صورت خودداری شود.
  • توصیه می شود بعد از تزریق فیلر ، از ماساژ دادن و دستکاری نمودن محل تزریق ، جدا خودداری کنید.
  • مصرف الکل ، سیگار و کلیه دخانیات تا مدتی بعد از تزریق فیلر ممنوع می باشد ؛ زیرا سبب کاهش اکسیژن رسانی خون شده و روند بهبودی را مختل می کنند.
  • تزریق فیلر زیر چشم ، از متداول ترین کاربردهای تزریق فیلر می باشد ؛ حال از آن جا که چشم ناحیه ای حساس به شمار می رود اکیدا توصیه می گردد که جهت تزریق فیلر به زیر چشم به یک پزشک ماهر و مجرب مراجعه کنید تا با عوارضی نظیر عفونت چشم و غیره روبرو نشوید.

شایان ذکر است در صورت مواجهه با عوارضی مثل عفونت و مواردی از این قبیل ، باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر