مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

نکات و مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین متدهایی است که امروزه در راستای درمان اختلالات پوستی از آن بهره گرفته می شود و اصلی ترین کاربرد آن ساخت پروتئین های پوستی ( الاستین و کلاژن ) و در نتیجه احیاء و شادابی پوست می باشد.

قاعدتا حصول نتایج موفقیت آمیز از این روش جوانسازی ، در گرو انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه می باشد ؛ البته ناگفته نماند که این مسئله به تنهایی ، تحقق این مهم را ممکن نمی سازد و افرادی که میکرونیدلینگ انجام داده اند ؛ باید نسبت به رعایت مراقبت های بعد از آن نیز نهایت دقت خود را بکار گیرند تا بدین ترتیب به نتایج ایده آل خود دست یابند.

در مقاله حاضر ، به شرح برخی از نکات مراقبتی مهم پس از میکرونیدلنیگ پرداخته ایم که شما همراهان عزیز با مطالعه آن می توانید نسبت به این مراقبت ها آگاهی یافته و اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ :

شستشوی صورت ، موضوعی است که عموم افرادی که این روش جوانسازی را انجام داده اند با آن روبرو هستند و معمولا از پزشک خود سوال می کنند که چه زمانی امکان شستشوی صورت برای آن ها مجاز است ؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که زیباجویان عزیز ، می توانند 6 الی 8 ساعت بعد از میکرونیدلینگ ؛ صورت خود را بشویند.

در رابطه با شستن صورت ، نیاز به انجام کار خاصی نیست و تنها باید با حجم مناسبی از یک شوینده ملایم پوستی که فاقد هر گونه لایه بردار است ( معمولا پزشک معالج تان شوینده مناسب را برای شما تجویز می کند ) ، صورت خود را به آرامی ماساژ داده و در انتها صورت تان را با آب سرد آبکشی نمایید.

استحمام بعد از میکرونیدلینگ :

شستن صورت پس از میکرونیدلینگ ، امری ضروری تلقی می شود و از آن جا که دوش گرفتن و شنا کردن ، به منزله مواجهه طولانی مدت پوست با آب می باشد ؛ باید گفت که شستشوی صورت و استحمام بعد از میکرونیدلینگ ، دو مقوله جداگانه محسوب می شوند.

منافذ پوست ، پس از میکرونیدلینگ معمولا تا 2 روز باز بوده و نباید به مدت طولانی در معرض آب قرار بگیرد.

زیرا خیس ماندن پوست به مدت طولانی بعد از میکرونیلینگ ؛ سبب کند شدن پروسه بهبودی خواهد شد.

از این رو عموما پزشکان ، استحمام از 48 ساعت بعد از میکرونیدلینگ را بلامانع می دانند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

استفاده از کرم بعد از میکرونیدلینگ :

استفاده از فرآورده های مراقبتی ، به عنوان یکی از اساسی ترین بخش های مراقبتی پس از میکرونیدلینگ محسوب می شود ؛ زیرا پوست بعد از انجام این روش ، تحریک شده و ملتهب می گردد.

التهاب به وجود آمده بعد از میکرونیدلینگ را می توان از طریق استفاده مرتب و به موقع از کرم ها یا سرم های تجویز شده برطرف نمود.

سایر مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ :

به یاد داشته باشید که همواره در هنگام خروج از منزل ، باید از کرم های ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

به مدت یک هفته پس از میکرونیدلینگ ؛ به هیچ عنوان نباید از کرم های روشن کننده ، لایه بردار و مواردی از این قبیل استفاده کنید.

استفاده از آبرسان های پوستی و کرم های مرطوب کننده ، بلامانع بوده و محدودیتی در استفاده از آن ها وجود ندارد.

لازم به ذکر است که رعایت مراقبت های فوق می تواند به اثربخشی و ماندگاری طولانی مدت ماحصل میکرونیدلینگ ، کمک شایانی نماید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر