پی آر پی مو

پی آر پی مو

پی آر پی ( PRP ) ، پلاسمای غنی از پلاکت می باشد. پی آر پی مو ؛ یکی از موارد مصرف پی آر پی است که در حقیقت یکی از بهترین و کارآمدترین روش ها جهت احیای فولیکول های موی سر محسوب می شود.

مزایای روش درمانی پی آر پی

 • در قسمت فوقانی کاسه سر ؛ یعنی از خط رویش مو تا فرق سر که محل شایع ریزش و کم مویی محسوب می شود می توان با تزریق پی آر پی ، باعث تحریک مجدد فولیکول های مو شده و به رشد دوباره و کاهش ریزش مو و همچنین افزایش ضخامت و قوام موها کمک شایانی کرد.
 • پی آر پی ، یک روش درمانی طبیعی است ؛ چرا که برگرفته از سلول های بنیادین و فاکتورهای رشد متعلق به خود فرد می باشد و از آن می توان در راستای تسریع رشد موها ، رویش مجدد و کمک به پرپشت شدن موها بهره برد.
 • روش درمانی پی آر پی ، یک روش مطمئن ، ایمن و غیرتهاجمی است که فاقد نیاز به جراحی می باشد.
 • نتایج به دست آمده از این روش درمانی ، فوق العاده طبیعی خواهد بود.
 • دوران نقاهت و بهبودی روش درمانی پی آر پی ، بسیار سریع می باشد.

پی آر پی مو

کاندیدای مناسب برای عمل پی آر پی

طاسی ژنتیکی یا در واقع عارضه آلوپسی آندروژنیک که هم در بین آقایان و هم در میان خانم ها با الگوهای متفاوتی شاهد آن هستیم ، را می توان با استفاده از روش درمانی پی آر پی ؛ درمان نمود.

پی آر پی مو در زنان نیز جهت درمان کم پشتی موی خانم هایی که با آلوپسی ترکشن ( عارضه ای است که به علت کشیده شدن شدید موها در اثر بافتن مو و به طور کلی مدل هایی که منجر به کشیده شدن مو می شوند ، اتفاق می افتد ) مواجه هستند ، نیز کاربرد مؤثری دارد.

لازم به ذکر است که پی آر پی در درمان طاسی کامل ، نمی تواند مؤثر واقع شود ؛ از این رو نمی تواند منجر به رشد مجدد موهای افرادی شود که همه موهای شان را از دست داده اند.

مکانیزم کار عمل پی آر پی مو

طی عمل پی آر پی ؛ در ابتدا می بایست پوست سر بیمار بی حس گردد ، تا بدین ترتیب از احساس درد در حین عمل پیشگیری شود.

پس از بی حسی ، پزشک متخصص اقدام به تزریق محلول پی آر پی در نقاط مختلفی از پوست سر بیمار می نماید تا پی آر پی به ریشه فولیکول های مو نفوذ کند.

توجه داشته باشید که قبل از تزریق ، یک نمونه خون از بیمار را می گیرند و سپس با قرار دادن آن در دستگاه سانتریفوژ پیشرفته ، فاکتورهای رشد و سلول های بنیادین را از آن استخراج می کنند و به این ترتیب محلول پی آر پی برای تزریق ، آماده خواهد شد.

بعد از تزریق پی آر پی مو

بعد از پایان فرآیند تزریق ، پوست سر بیمار به میزان خفیفی ملتهب خواهد شد که امری کاملا طبیعی است و تقریبا تا 24 ساعت پس از عمل به طور کامل برطرف می گردد.

دوره نقاهت عمل پی آر پی ، بسیار کوتاه خواهد بود و پوست سر بیمار سریعا بهبود یافته و سلامت خود را باز می یابد.

پی آر پی مو

عوارض پی آر پی مو

همانطور که پیشتر ذکر نمودیم ، پی آر پی یک روش بی خطر و ایمن در راستای درمان ریزش مو محسوب می شود که در صورت انجام صحیح آن ، قطعا هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت و می توان گفت که تنها عارضه جانبی آن ، بروز کمی تورم و قرمزی در پوست سر است که مسئله ای طبیعی است و به تدریج رفع می گردد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای پی آر پی مو نمی باشند ؟

به طور کلی اشخاصی که از شرایط زیر برخوردارند نباید از روش درمانی پی آر پی مو استفاده نمایند :

 • اشخاصی که اعتیاد به مصرف نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر دارند ، کاندید مناسب برای پی آر پی مو نخواهند بود.
 • لازم به ذکر است که این افراد در صورت تمایل به انجام پی آر پی ، باید از چند وقت قبل نسبت به ترک این موارد اقدام نموده باشند.
 • افراد مبتلا به برخی اختلالات پزشکی ؛ نظیر سندرم ، مشکل عملکرد پلاکت ، کمبود میزان پلاکت خون ، سپسیس ، هیپوفیبرینوژنمیا و مواردی از این قبیل گزینه مناسبی برای پی آر پی مو نیستند.
 • اشخاصی که دچار بیماری های مزمن ؛ از قبیل مشکلات و بیماری های کبدی ، پوستی ، بیماری های متابولیک و نیز سرطان هستند ؛ باید از پی آر پی مو اجتناب نمایند.

اقدامات قبل و بعد از پی آر پی مو

در ادامه به پاره ای از مهم ترین دستورات و اقدامات مراقبتی قبل و بعد از پی آر پی مو اشاره نموده ایم که در راستای کسب نتایج موفقیت آمیز حتما باید به آن ها توجه داشته باشید.

 • مصرف داروهای ضدالتهاب و داروهای مسکن ؛ مانند آسپرین و مواردی از این قبیل ؛ از یک هفته قبل تا 3 روز بعد از پی آر پی مو ممنوع خواهد بود.
 • در صورتی که داروهایی اعم از وارفارین و به طور کلی داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید ؛ پزشک خود را مطلع نمایید ؛ چرا که در صورت مصرف این نوع داروها به هیچ وجه انجام پی آر پی مجاز نخواهد بود.

پی آر پی مو

پی آر پی مو چقدر طول خواهد کشید ؟

پی آر پی مو یا به عبارتی کاشت مو به روش پی آر پی ، معمولا طی 90 دقیقه به طول خواهد انجامید که بخش اعظم این زمان ؛ به اخذ خون از فرد ، پالایش آن و تهیه پی آر پی اختصاص دارد.

لازم به ذکر است که پس از انجام پی آر پی مو ، بیمار باید طی ویزیت های بعدی که پزشک زمان آن را مشخص می کند ( ویزیت های بعدی ، اغلب 2 هفته و 6 هفته پس از درمان با پی آر پی می باشد ) ، باید جهت بررسی و ارزیابی نتیجه کسب شده و میزان بهبودی ، مجددا به پزشک معالج خود رجوع نمایند.

هزینه پی آر پی مو

پی آر پی ، به منظور بازیابی مجدد موها و تسریع رشد آن ها انجام می شود و در حقیقت نوعی روش جوانسازی و زیبایی است ؛ لذا هزینه آن توسط بیمه های درمانی تحت پوشش نخواهد بود.

به طور کلی هزینه عمل پی آر پی مو ، به پارامترهای متعددی بستگی دارد و قبل از معاینه و بررسی بیمار نمی توان نظری راجع به هزینه های آن داد.

از این رو جهت آگاهی یافتن از هزینه نهایی عمل پی آر پی ، باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا ایشان پس از بررسی های لازم شما را از قیمت این عمل مطلع نمایند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر