dr-shahabzare.com-010.jpg

زاویه سازی فک و صورت با تزریق چربی و ژل در بهترین شیراز

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

زاویه سازی فک با استفاده از روش‌هایی مثل تزریق ژل و چربی از بهترین راهکارها برای بهبود انحنای سطحی یا کانتور صورت هستند. این روش‌های کم‌تهاجمی هم تاثیرات جوان کننده بر صورت می‌گذارند و هم می‌توانند تاثیر شگفت‌انگیزی بر زیبایی چهره‌ی شما داشته باشند. روش‌های کم‌دردسر تزریقی جایگزینی مناسب برای روش‌های پردردسر و پرهزینه‌ی جراحی هستند. با استفاده از تزریق ژل یا چربی می‌توانیم اثرات بلند مدت یا حتی دائمی، مشابه با جراحی فک یا ایمپلنت چانه ایجاد کنیم.

در این روش‌ها، چربی یا ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می‌شود تا برخی اجزای صورت مثل چانه یا گونه‌ها برجسته شوند، انحنای اجزای صورت به تعادل برسند، حجم از دست رفته به دلیل پیری جبران شود، چین و چروک‌های ظریف برطرف و شکاف‌های پوستی پر شوند. به کمک زاویه سازی فک می‌توانیم مرز بین صورت و گردن را بهبود ببخشیم تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. حتی می‌توانیم کاری کنیم که چانه شما ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.

زاویه سازی فک چیست ؟

زاویه سازی فک (Orthognathic) از واژه یونانی (orthos) به معانی “مستقیم” و “فک” می باشد. اورتوژناتیک یا سازویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک و یا زیباسازی آن منجر می شود.

این ناهنجاری ها می تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی هدف زاویه سازی فک و صورت می باشد.

همچنین با استفاده از فیلر ها، حتی می توان انتظار از بین رفتن چین و چروک های موجود در نواحی گونه و صورت را داشت.

مزایا و معایب زوایه سازی فک با تزریق ژل و چربی چیست؟

 

مزایای زاویه سازی

زاویه سازی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس، روش‌هایی غیرتهاجمی و کم‌دردسر هستند، دوره‌ی نقاهت ندارند و تقریبا بی‌خطرند.

می‌توانیم محل و مقدار تزریق‌ها را به شکلی طراحی کنیم که دقیقا اهداف شما برآورده شوند و زاویه‌ی فک‌تان همان چیزی شود که همیشه آرزویش را داشته‌اید. حال تغییرات ناشی از تزریق ژل یا چربی می‌توانند بسیار ظریف و طبیعی باشند یا می‌توانیم تغییراتی عمده و شگفت‌انگیز در صورت شما ایجاد کنیم.

روش‌های تزریقی می‌توانند دائمی یا موقت باشند و این یعنی حق انتخاب بیشتر برای شما. برخلاف روش‌های جراحی مثل ایمپلنت که حتما دائمی هستند و ایجاد تغییر در آن‌ها نیاز به جراحی دوم دارد.

در روش‌های تزریقی اگر از ژل‌ها یا فیلرها استفاده کنیم، نتایج برگشت‌پذیر هستند. یعنی اگر از نتیجه‌ی درمان راضی نبودید، می‌توانیم با تزریق یک آنزیم نتایج را به طور کامل به حالت اول برگردانیم.

تزریق ژل و تزریق چربی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌ترند. برخلاف روش‌های جراحی که معمولا با هزینه‌های زیادی همراه‌اند و حتی مراقبت‌های بعد از جراحی (مثل پانسمان‌ها و دوری طولانی مدت از محل کار) هزینه‌های زیادی خواهند داشت.

 

معایب زاویه سازی

ژل‌ها معمولا یک تا دو سال ماندگاری دارند. یعنی برای حفظ نتایج به جلسات ترمیمی و تزریق دوباره نیاز خواهید داشت. البته ژل‌های جدیدتر ماندگاری بیشتری دارند و حتی در برخی نواحی مثل زیر چشم تا ۱۰ سال هم دوام می‌آورند.

تزریق چربی همانند روش‌های جراحی دائمی و برگشت ناپذیر است. همچنین برای پیش از تزریق باید به کمک لیپوساکشن کمی چربی از ناحیه‌ی شکم برداشت کنیم. این یعنی تزریق چربی یک روش تهاجمی است. البته میزان تهاجم بسیار کمتر از روش‌های جراحی است.

زاویه سازی فک با تزریق چربی و ژل ممکن است به اندازه‌ای که شما می‌خواهید چشمگیر نباشد. در واقع هدف ما از روش‌های تزریقی بیشتر از ایجاد تغییرات چشمگیر، جوانسازی نچرال و طبیعی است.

اگر بخواهیم تغییرات وسیع و چشمگیر در صورت شما ایجاد کنیم، به مقدار زیادی ژل نیاز داریم و ممکن است هزینه یک جلسه درمانی به بیش از ۱۰ میلیون تومان برسد. در این موارد تزریق چربی روش به‌صرفه‌تر و موثرتری است.

ممکن است در بلند مدت و طی چند سال، هزینه‌ی روش‌های تزریقی به اندازه‌ی روش‌های جراحی یا حتی بیشتر از آن‌ها بشود.

قابلیت انعطاف یا به اصطلاح چکش خواری (Malleability) ژل‌ها به ما این امکان را می‌دهد که با یک تزریق دقیق و شکل دهی مناسب، به شکل و حجم مورد نظر دست پیدا کنیم. منتها همین ویژگی باعث می‌شود که نتوانیم برجستگی مشابه استخوان چانه یا یک ایمپلنت مستحکم را ایجاد کنیم.

 

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

این روش عموما برای صورت های چاق، صورت هایی با شکل هندسی گرد و صورت های لاغر استفاده می شود. اما موارد دیگری هم می توانند علت زاویه سازی فک و صورت باشند.

کوچکی چانه می تواند شکل صورت را بر هم بزند به خصوص اگر پیشانی بلند و موهای پر پشتی داشته باشید! در این صورت قسمت پایینی صورتتان عریض تر می شود و در بهبودی وضعیت زیبایی صورتتان بسیار موثر خواهد بود.

 

مراحل زاویه سازی صورت

کلینیک تخصصی دکتر شهاب زارع بینظیر ترین و مدرن ترین روش های زاویه فک را برای متقاضیان عزیز در نظر دارد. استفاده از بهترین فیلرها، استخراج چربی با روش های کاملا غیر تهاجمی با کمترین میزان تورم و دوره نقاهت کوتاه از ویژگی های زاویه سازی فک در دکتر شهاب زارع است.

برای آشنایی بیشتر شما با این فرآیند به صورت مختصر مراحل زاویه سازی فک را در زیر آورده ایم :

 • به دلیل درد و سوزش حاصل از سرنگ حاوی فیلر، ابتدا محل مورد نظر با استفاده از کرم های بی حسی موضعی حاوی لیدوکائین سر می شود.
 • بنا به صلاحدید پزشک و نظر متقاضی، فیلر حاوی ژل یا چربی پر می شود.
 • قبل از انجام فرآیند تزریق، صورت به صورت کامل از طرف پزشک کانتور می شود.
 • کانتور کردن صورت در زاویه سازی آن، به معنای بررسی صورت و انجام زاویه سازی به روشی که کل عیوب صورت پوشانده شود.
 • سپس فیلر زیر پوست و در نواحی مشخص تزریق می شود.

 

روش های زاویه سازی فک و صورت

به طور کلی روش های موقت زاویه سازی فک و صورت با استفاده از فیلر ها به انجام می رسند. فیلر به معنای پرکننده و می تواند شامل ژل های مصنوعی و یا چربی استخراج شده از بدن خود شما باشد.

فیلر ها با استفاده از تخصص دکتر زاویه سازی فک، به قسمت های فک و تحتانی صورت و بخش کوچکی از گردن، تزریق می شوند. روش زاویه فک با تزریق ژل و تزریق چربی کاملا بی خطر با اثر بلافاصله می باشد.

دوره نقاهت بعد از این روش بسیار کم بوده و تورم ممکن است دو سه الی سه روزه از بین برود. پس از تزریق فیلر، بلافاصله می توانید فعالیت خود را شروع کنید و محدودیتی از این بابت نداشته باشید.

مزایای زاویه فک و صورت با استفاده از تزریق فیلر

یکی از روش های زاویه سازی فک و صورت از تزریق چربی می باشد. این روش مزایای خاص خود را دارد که به اختصار شرح داده ایم :

 • متقارن و موزون تر شدن حالت صورت
 • جذابیت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت
 • کانتور کردن و پوشاندن عارضه هایی مانند کوتاهی فک
 • از بین رفتن گردی صورت
 • برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت
 • بهبود ظاهر صورت از نمای نیم رخ
 • تناسب فک با سایر اجزای صورت

در ادامه به بررسی زاویه فک با تزریق ژل و چربی و مقایسه این دو روش خواهیم پرداخت.

 

زاویه سازی فک با تزریق چربی

از مهمترین مزایای تزریق چربی به صورت، زاویه سازی و برجستگی و پر کننده بودن آن را می توان نام برد. کادر تخصصی کلینیک دکتر شهاب زارع برای زیباتر جلوه دادن چهره افراد، از روش هایی مانند زاویه سازی و برجستگی با تزریق چربی طبیعی، استفاده می کنند.

زاویه سازی با تزریق چربی به چانه و فک ، یکی از زیباترین روش های زاویه دهی به صورت است. این روش کاملا طبیعی موجب زیبایی صورت شما می شود! امتیاز ارزنده این روش آنست که کاملا با بدن شما سازگار است.

تزریق چربی کاملا با صورت شما سازگار است، زیرا چربی به صورت بسیار طبیعی از بدن شما استخراج می گردد. چربی معمولا از قسمت های درونی ران، شکم و یا گاها از اطراف ناف به صلاحدید پزشک برداشته می شود.

با این روش خانم ها و یا آقایانی که بدنشان به مواد مصنوعی واکنش آلرژیک نشان میدهد، کاملا راحت هستند و این روش بسیار مناسب تر از سایر روش های زاویه سازی برای آن می باشد.

نحوه استخراج چربی از بدن چگونه است ؟

احتمالا با فرآیند ساکشن آشنایی دارید. دستگاهی به نام لیپوساکشن وجود دارد که به وسیله آن می توان چربی های غیر اشباع بدن را استخراج نمود. بعد از استخراج چربی از بدن، دستگاه سانتریفیوژ ادامه کار را انجام می دهد. در این دستگاه، چربی ها در داخل یک محور استوانه ای قرار می گیرند و دانه های سبک تر و اضافی به اطراف پاشیده می شوند.

در داخل محفظه، هر آنچه باقی می ماند، دانه های طلایی چربی است که بسیار کاربردی می باشند. با استفاده از سرنگ، مواد چربی کشیده شده و به زیر پوست تزریق می شوند.

لازم به ذکر است که قبل از استخراج چربی از بدنتان، در منطقه مورد نظر، بی حسی موضعی انجام می شود، لذا درد خاصی را تجربه نخواهید کرد. این روش از ایمن ترین روش های استخراج چربی و زاویه دهی می باشد.

زاویه سازی فک با تزریق چربی چگونه است؟

برای زاویه سازی فک با تزریق چربی از بافت چربی طبیعی موجود در بدن خودتان استفاده می‌کنیم. در دوران جوانی، چربی زیادی در زیر پوست صورت ما وجود دارد، برای همین صورت ما پرحجم، زاویه‌دار و نرم‌تر است. با افزایش سن چربی‌های صورت کم می‌شود و اصطلاحا می‌گوییم که چربی‌ها به سمت پایین مهاجرت می‌کنند و در شکم جمع می‌شوند.

در تزریق چربی فقط بافت چربی را از بخش‌های پایینی بدن مثل شکم، دور ناف، ران‌ها یا باسن برداشت می‌کنیم و به بخش‌های بالایی بدن مثل صورت و چانه انتقال می‌دهیم. برای این کار باید یک لیپوساکشن کوچک یا مینی لیپوساکشن انجام دهیم. طی لیپوساکشن حدود ۲۰۰ میلی‌لیتر چربی از بدن شما برداشت می‌شود و سپس برای زاویه سازی فک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای این که بتوانید بهره‌ی بیشتری از این مقاله ببرید، در این بخش، بررسی زاویه سازی فک با تزریق چربی را به شکل مقایسه‌ای با تزریق ژل نگارش کرده‌ایم تا هم به خوبی با تزریق چربی آشنا شوید و هم تفاوت بین این دو را بهتر درک کنید.

 

در تزریق چربی از ماده‌ی خارجی استفاده نمی‌کنیم

با این که ‌ژل‌های تزریقی از مواد طبیعی موجود در بدن مثل هیالورونیک اسید یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته شده‌اند، همچنان یک ماده‌ی خارجی به حساب می‌آیند. چون با راهکارهای مهندسی ژنتیک ساخته شده‌اند و تغییرات ساختاری جزئی نیز داشته‌اند.

برای تزریق چربی از بافت چربی بدن خودتان استفاده می‌کنیم. برای همین به این کار اصطلاحا «انتقال چربی اتولوگ» می‌گویند. یعنی فقط بافت چربی از ناحیه‌ای از بدن به ناحیه‌ای دیگر انتقال می‌یابد. بدون این که دستکاری دیگری روی آن صورت بگیرد.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل دردسر بیشتری دارد

زاویه سازی فک با تزریق چربی نسبت به تزریق ژل تهاجمی‌تر است؛ چرا که برای برداشت چربی مجبوریم لیپوساکشن انجام دهیم. البته همانطور که گفتیم این لیپوساکشن خیلی جزئی است. در لیپوساکشن اصلی چند لیتر چربی از بدن خارج می‌شود ولی برای تزریق چربی حدود ۲۰۰ میلی‌لیتر چربی استخراج می‌کنیم.

تزریق چربی نیاز به یک دوره‌ی کوتاه استراحت یا نقاهت دارد، باعث ناراحتی و ناخوشی اندک در محل لیپوساکشن می‌شود و برای انجام لیپوساکشن ممکن است به بی‌هوشی نیاز باشد. همچنین بهتر است تزریق چربی را در اتاق جراحی  انجام بدهیم، در صورتی که تزریق ژل را در مطب نیز می‌توان انجام داد.

به طور کلی تزریق چربی را زمانی ترجیح می‌دهیم که بخواهیم چند بخش از صورت را درمان کنیم. مثلا اگر لازم باشد برای زاویه‌سازی، چانه و گونه‌ها را هم برجسته کنیم، احتمالا تزریق چربی مناسب‌تر است. ولی اگر برای زاویه‌سازی در حد ۲ سی‌سی ژل در هر طرف کافی باشد، ارزشش را ندارد که دردسرهای لیپوساکشن را تحمل کنید.

در مورد هزینه‌ها نیز همین منطق صادق است. در کل تزریق چربی هزینه‌ی بیشتری دارد. ولی اگر بخواهیم درمان وسیعی روی صورت انجام دهیم، احتمالا تزریق ژل گران‌تر درمی‌آید و بهتر است تزریق چربی انجام بدهیم.

تزریق چربی موقت و برگشت پذیر نیست

در مورد ژل‌های هیالورونیک اسیدی می‌توانیم با تزریق هیالورونیداز ژل تزریق شده را تجزیه کنیم و تغییرات را به حالت اول برگردانیم. برای ژل کلسیم هیدروکسی آپاتیت آنزیم تجزیه کننده وجود ندارد ولی این ژل به مرور زمان جذب پوست می‌شود و صورت شما به حالت اول برمی‌گردد. پس تزریق ژل یک درمان موقتی است و اگر از نتایج خوشتان نیاید، اتفاق بغرنجی رخ نداده است.

اما تزریق چربی اینطور نیست و یک روش دائمی برای زاویه سازی فک و حجیم‌سازی سایر بخش‌های صورت و بدن محسوب می‌شود. دقیقا نمی‌توان گفت که چربی چقدر دوام می‌آورد ولی در مورد صورت، در بسیاری از موارد نتایج تزریق چربی دائمی است.

چربی نرم‌تر از ژل است

ژل‌ها حالت ژلاتینی یا در مورد کلسیم هیدروکسی آپاتیت حالت نیمه جامد دارند. اما قوام چربی‌ها نرم‌تر از ژل‌ها است و حالتی شبیه به کره یا روغن جامد دارد. در بالا اشاره کردیم که در مورد ژل‌های هیالورونیک اسیدی با مشکل انعطاف پذیری یا چکش خوار بودن آن‌ها مواجه هستیم. این مشکل در مورد چربی‌ها بیشتر خودش را نشان می‌دهد؛ چون انعطاف و روان بودن بافت چربی بیشتر از ژل‌های هیالورونیک اسیدی است.

تزریق چربی باید یکدست باشد

بافت چربی برای زنده ماندن به خونرسانی نیاز دارد. برای همین باید به شکل پراکنده در صورت تزریق شود و نمی‌توانیم مثل تزریق ژل، مقدار زیادی چربی را در یک منطقه از صورت تزریق کنیم. اگر حجم زیادی از چربی را در یک نقطه متمرکز تزریق کنیم، خطر مرگ سلول‌های چربی و نکروتیک شدنشان وجود دارد. در مورد تزریق ژل این محدودیت را نداریم و می‌توانیم مقدار زیادی ژل در یک ناحیه‌ی خاص تزریق کنیم بدون این که مشکلی پیش بیاید.

پیش‌بینی نتایج تزریق چربی سخت‌تر از تزریق ژل است

برای کسانی که می‌خواهند زاویه و خط فک‌شان دقیقا مشابه الگوی خاصی بشود، تزریق ژل بسیار مناسب‌تر است. در مورد تزریق ژل می‌توانیم نتیجه‌ی تزریق مثلا ۲ سی‌سی ژل در چانه را به طور دقیق پیش‌بینی کنیم. ولی در مورد تزریق چربی اینطور نیست و عوامل زیادی روی نتایج آن تاثیر می‌گذارند؛ مثل تکنیک تزریق یا وضعیت سلامت عمومی شما.

چون تزریق چربی دائمی است و همچنین نمی‌توانیم نتایج تزریق را دقیقا پیش بینی کنیم، گاهی لازم می‌شود تزریق چربی را در سه جلسه با فاصله‌ی چند ماه انجام دهیم. به این ترتیب می‌توانیم روند تغییرات را بررسی کنیم و پیش‌بینی بهتری از نتایج داشته باشیم. نهایتا شاید لازم شود برای متقارن‌سازی و رسیدن به زاویه‌ی ایده آل فک، از تزریق ژل کمک بگیریم چون همانطور که گفتیم نتایج تزریق ژل قابل پیش‌بینی‌ و مشخص است.

زاویه فک و صورت با استفاده از تزریق ژل

ژل ها فیلر های مصنوعی اما طبیعی هستند! مصنوعی از این بابت که در آزمایشگاه ها ساخته می شوند و طبیعی از این بابت که در پوست شما این عناصر وجود دارند!

به طور مثال یکی از عناصر موجود در فیلر های ژل، کلاژن می باشد که وظیفه آبرسانی به پوست را دارد. این ماده به صورت طبیعی در بدن قبل از سنین میانسالی، تولید می شود.

ژل مصرفی توسط پزشکان کلینیک دکتر شهاب زارع اسید هیالورونیک می باشد. این ژل ها مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می باشد.

درباره زاویه سازی صورت با تزریق ژل باید بدانید که :

 • این روش در ناحیه چانه و فک و در قسمت آرواره اثر گذار خواهد بود.
 • بسته به حجم نیاز برای صورتتان، در جلسات اول بین ۳ تا ۴ سی سی فیلر اسید هیالورونیک به صورت تزریق می شود.
 • این ژل ۹ تا ۱۲ ماه زیر پوست شما می ماند و سپس جذب می شود.

بهترین زمان برای ترمیم ژل های تزریقی بعد از ماه ششم می باشد، اما ممکن است در هر فرد این زمان متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است در جلسه مشاوره ای که قبل از انجام زاویه سازی برای شما ترتیب داده شده است، زمان دقیق ترمیم ژل پرسیده و به موقع نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

از چه فیلرهایی برای زاویه سازی فک با تزریق ژل استفاده می‌شود؟

بهترین فیلرها یا ژل‌ها برای چانه و خط فک، ژل‌های ساخته شده از هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بافت همبند پوست ما وجود دارد و به بافت پوستی حجم می‌بخشد. هیالورونیک اسید می‌توانید تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب جذب کند و همین قابلیت باعث شده که توان حجم‌دهی بالایی داشته باشد.

از ژل‌های هیالورونیک اسیدی مختلفی می‌توانیم برای زاویه سازی فک استفاده کنیم ولی ژل ژوویدرم ولوما (Juvéderm Voluma) تنها فیلری است که برای تزریق در ناحیه‌ی چانه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده. ماندگاری ژل ژوویدرم ولوما تقریبا ۲ سال است و در این مدت هیالورونیک اسید موجود در ژل به مرور جذب پوست می‌شود.

از ژل‌های ساخت دیگر شرکت‌ها و برندهای مختلف مثل رستیلین (Restylane)، بلوترو (Belotero) و سایر ژل‌های هیالورونیک اسیدی داخلی و خارجی نیز می‌توان برای زاویه سازی فک استفاده کرد. این ژل‌ها معمولا هزینه‌ی کمتری دارند ولی از نظر قوام، بافت و میزان ماندگاری نسبت به ژوویدرم ولوما ضعیف‌تر هستند.

بهترین راهکارها برای زاویه سازی فک با تزریق ژل

اما چرا ژوویدرم ولوما در بین ژل‌های هیالورونیک اسیدی از همه بهتر بوده و مورد تایید FDA نیز قرار گرفته است؟علت این است که ژل ژوویدرم ولوما به خوبی شکل خود را حفظ می‌کند.

کمی بالاتر در بخش معایب اشاره کردیم که ژل‌ها بخاطر حالت ژلی و انعطاف‌پذیری بالایی که دارند به راحتی تغییر شکل می‌دهند. این ویژگی برای حجم دهی به بخش‌هایی مثل لب‌ها بسیار خوب است ولی برای برجسته کردن بخش‌های استخوانی صورت مثل خط فک یا چانه، ویژگی مناسبی نیست و کار را سخت می‌کند. چون ما می‌خواهیم که ژل محکم در جای خود بماند و ظاهری استخوانی به خود بگیرد.

یکی از دلایلی که برخی از متخصصان ترجیح می‌دهند از ژل رادیسه (Radiesse) برای زاویه سازی فک و برجسته کردن چانه استفاده کنند، همین موضوع حفظ شکل است. ژل رادیسه از ماده‌ای به نام کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته شده که به طور طبیعی در استخوان‌های ما وجود دارد. کلسیم هیدروکسی آپاتیت نسبت به هیالورونیک است قوام و ساختار محکم‌تری دارد.

ژل رادیسه بیشتر از این که حالت ژلی داشته باشد، حالت نیمه جامد دارد؛ برای همین بهتر می‌تواند ظاهر استخوان‌های فک و چانه را تقلید کند. کلسیم هیدروکسی آپاتیت (مثل هیالورونیک اسید) به مرور جذب پوست می‌شود و یک ژل موقتی است. ماندگاری ژل رادیسه معمولا در حد یک سال، کمی بیشتر یا کمتر است.

ژل رادیسه و سایر ژل‌های ساخته شده از کلسیم هیدروکسی آپاتیت دو مشکل عمده دارند:

 • اگر از نتایج تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید راضی نباشید، با تزریق آنزیم هیالورونیداز می‌توانیم شرایط را به حالت اول بازگردانیم. ولی در مورد ژل‌های هیدروکسی آپاتیت نمی‌توانیم چنین کاری بکنیم و باید صبر کنید تا صورت‌تان به مرور به حالت اول بازگردد.
 • احتمال دچار شدن به عوارض جانبی ژل‌های هیدروکسی آپاتیت حدود ۳ درصد است که نسبت به ژل‌های هیالورونیک اسیدی و تزریق چربی بالاتر است. برای همین همچنان ترجیح بسیاری از متخصصان استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسیدی است.

آخرین راهکار این است که به طور همزمان از ژل‌های هیالورونیک اسیدی و کلسیم هیدروکسی آپاتیت استفاده کنیم. به این صورت که کلسیم هیدروکسی آپاتیت را در عمق پوست و روی استخوان تزریق می‌کنیم؛ چون این ژل محکم‌تر و قوی‌تر است. سپس یک لایه‌ ژل هیالورونیک اسیدی به صورت سطحی‌تر در پوست تزریق می‌کنیم تا برجستگی پوست را ارتقا ببخشیم.

به عنوان آخرین نکته در این بخش باید بدانید که سازمان FDA زاویه سازی فک و برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق سیلیکون‌های دائمی را اصلا توصیه نمی‌کند. این مواد تزریقی می‌توانند باعث عوارض جانبی شدید شوند و خارج کردنشان از زیر پوست بسیار دشوار است.

تکنیک‌ها مهم‌تر از ژل‌ها

مهم‌ترین نکته‌ای که خوانندگان عزیز باید مد نظر داشته باشند این است که تکنیک تزریق ژل بسیار مهم‌تر از برند و جنس ژل است. تزریق بهترین ژل‌ها به دست شخصی که مهارت و تجربه‌ی کافی نداشته باشد، نتایج نامطلوبی خواهد داشت.

تکنیک تزریق شامل مواردی مانند مشخص کردن محل‌های مناسب تزریق ژل، روش صحیح برای وارد کردن ابزار تزریق به پوست، حرکت صحیح سوزن یا میکروکانولا در زیر پوست، شکل‌دهی و پخش کردن صحیح ژل در زیر پوست، تزریق میزان کافی از ژل و … است. انجام صحیح هرکدام از این موارد برای رسیدن به نتایج زیبا و خیره کننده، حیاتی است.

تکنولوژی جدید تزریقات زیبایی

چطور بدون کوچک ترین درد، تورم، خونریزی و کبودی تزریق ژل برای زاویه سازی به صورت انجام می شود؟ میکروکانولا تکنولوژی جدید پزشکان برای زاویه فک می باشد.

این ماده، فرآیند تزریق را بسیار ساده خواهد کرد.

 • هنگام جراحی هیچ دردی ندارید.
 • هیچ خونریزی ندارید.
 • کلاژن زیر پوستتان تحریک خواهد شد و به جوانسازی پوستتان بسیار کمک می شود.
 • دفعات تزریق کم تر می شود.
 • عدم پارگی در مویرگ های زیر پوستی.
برای زاویه سازی فک و صورت،تزریق ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟

جهت تصمیم گیری بهتر مزایای دو روش تزریق چربی و تزریق ژل برای زاویه سازی فک را متخصر آورده ایم، هرچند پیشنهاد ما به شما پیروی از تصمیم پزشک برای شما می باشد. بهترین گزینه و مناسب ترین روش زاویه سازی فک را با خیال راحت به پزشک متخصص خود بسپارید.

 

مزایای تزریق چربی

 1. چربی از بدن خودتان استخراج می شود و کاملا طبیعیست. چربی موجود در بدن شما، کاملا ایمن و بدون واکنش آلرژیک خواهد بود.
 2. چربی تمام حجم از دست رفته از صورت را باز می گرداند.
 3. تزریق چربی می تواند به جوان سازی پوست نیز کمک کند.
 4. نتایج حاصل از تزریق چربی مدت زمان بیشتری روی صورت ماندگار است.
 5. برای تزریق چربی می توانید از قسمت های زائده پوستی برداشته شود.بنابراین می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و نقاطی که چربی زیادی دارد را تخلیه کنید!
 6. هزینه ثانویه در تزریق چربی، نسبت به تزریق ژل کمتر است.

 

مزایای تزریق ژل

 1. رستیلن، ژوویدرم از بهترین نوع هیالونیک اسید ها (HA) هستند. این ژل ها کاملا ایمن و بی خطر با نتایج ظاهری بسیار طبیعی هستند.
 2. زمان تزریق ژل بسیار کوتاه است.
 3. در این روش بی حسی به صورت موضعی است.
 4. می توان ژل را در صورت عدم رضایت با استفاده از مواد خاصی، به صورت کامل تخلیه نمود و به حالت عادی برگرداند.
 5. هزینه ابتدایی برای تزریق چربی به صورت، کمتر از تزریق چربی است.
 6. تزریق ژل دوره نقاهت سریعتری نسبت به تزریق چربی دارد.
 7. فرآیند تزریق ژل معمولا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و این عالیست!

زاویه سازی فک با تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

اگر بخواهیم یک پاسخ کلی بدهیم، می‌توانیم بگوییم که تزریق ژل برجستگی بیشتری ایجاد می‌کند در حالی که تزریق چربی حجم عمومی صورت را زیاد می‌کند. پس هردو روش تزریق ژل و تزریق چربی می‌توانند در کانتور و زاویه سازی فک موثر عمل کنند و در واقع این شرایط شماست که تعیین می‌کند کدام برایتان مناسب‌تر است.

تزریق چربی برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق چربی برای کسانی که در کل یا بخش‌های عمده‌ی صورت دچار کاهش حجم شده‌اند، بسیار مناسب است. افرادی مثل ورزشکاران، اشخاص لاغر یا کسانی که به تازگی مقدار زیادی وزن کم کرده‌اند، کاندیدای بسیاری خوبی برای زاویه سازی فک با تزریق چربی هستند.

تزریق ژل برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق ژل برای کسانی ایده‌آل است که کاهش حجم شدیدی در صورتشان ندارند و تزریق ۲ تا ۴ سی‌سی ژل برای زاویه‌سازی کافی است. همچنین اگر برجستگی چشمگیر مشابه با ایمپلنت‌های چانه مد نظرتان است، احتمالا تزریق ژل برای شما انتخاب بهتری است.

در برخی از موارد استفاده از هردو روش بهترین راهکار است

در برخی از مراجعین بهترین نتایج زمانی حاصل می‌شود که از هردو روش برای زاویه سازی فک استفاده کنیم. ابتدا با تزریق چربی حجم از دست رفته‌ی صورت را جبران کرده و ظاهر صورت را جوان و شاداب کنیم. سپس با استفاده از تزریق ژل، بخش‌های خاصی از صورت را برجسته و حجم‌دهی کنیم. در بیشتر موارد ایده‌آل‌ترین نتایج زاویه سازی فک با تزریق ژل و چربی به صورت همزمان حاصل می‌شود.

 

سوالات متداول :

 

سن مناسب برای انجام زاویه سازی چقدر است ؟

باید توجه داشت که انجام زاویه سازی توسط جراحی انجام نمی شود و با تزریق ژل یا چربی به صورت انجام می پذیرد. لذا مساله سن خیلی مطرح نیست و تقریبا از سن ۱۸ سالگی به بعد می توان برای زاویه سازی صورت اقدام کرد.

زاویه سازی صورت با فیلر برای چه کسانی مناسب است؟

زاویه سازی صورت با فیلر برای بانوان و آقایانی که خواهان از بین بردن چین و چروک های پوست خود و بازگردانی حجم صورتی که با افزایش سن از بین رفته بود هستند، مناسب می باشد. همچنین وضعیت سلامت عمومی و اهداف واقع گرایانه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

زاویه سازی صورت با فیلر عموماً برای افرادی که صورت های کوچک و گردی دارند و یا دفرمگی خاصی در زوایای صورتشان ایجاد شده است، پیشنهاد می شود.

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر چگونه انجام می شود؟

پیش از شروع پروسه تزریق فیلر، اندکی کرم بی حسی موضعی برای راحتی هر چه بیش تر شما در ناحیه مورد نظر استعمال می شود. سرنگی که پیش تر از ژل های مخصوص پر شده است، به زاویه های صورت و به مقدار مورد نیاز تزریق می گردد. معمولاً برای افزایش کانتور صورت، جلسات ترمیمی لازم می باشد.

ماندگاری نتایج مثبت حاصل از تزریق فیلر چقدر است؟

فیلرهای تزریقی معمولاً نتایج موقت و زودگذری را بر روی ظاهر و چهره شما از خود بر جای می گذارند. ماندگاری این فیلرها عموماً بین ۶ ماه تا ۱-۲ سال، بسته به کیفیت مواد استفاده شده متفاوت می باشد. شما می توانید برای ماندگاری بیش تر، جلسات درمانی را تمدید نمایید.

 

جهت مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۷۰۶۰۷۶۰۷ تماس بگیرید

دکتر شهاب زارع متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو در استان شیراز


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این سایت برای دکتر شهاب زارع محفوظ می باشد