پروفایلو و هر آنچه باید بدانید

dr-shahabzare.com-009.jpg

پروفایلو چیست؟

Profhilo یکی از انواع پرکننده های موجود در بازار است که پایه و اساس آن از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. از این پرکننده برای رفع چین و چروک و مهمتر از همه، افتادگی پوست استفاده میشود. مهمترین مزیتی که در خصوص پروفایلو باید به آن اشاره کرد، نحوه عملکرد آن داخل پوست است. برخلاف بسیاری از فیلرهای موجود در بازار، این پرکننده پوست را به بهترین شکل ممکن تشویق به بازسازی مجدد میکنند. در نتیجه مشکلات پوست مانند کدر شدن، افتادگی و شل شدن آن در گذر زمان به صورت طبیعی رفع میشود؛ بدون آنکه بدن به ماده خارجی وارد شده به بدن واکنش نشان دهد.

نکته حائز اهمیت این است که از این درمان میتوان به همراه سایر روشهای درمانی، مانند تزریق بوتاکس استفاده کرد. در واقع تمرکز اصلی این درمان، بهبود کیفیت پوست است. در حالی که بوتاکس روی نحوه حرکت عضلات برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه عملکرد پروفایلو چیست؟

همانطور که پیش از این گفته شد، ژل profhilo اساسا از اسیدی مصنوعی به نام اسید هیالورونیک تشکیل شده است. این مایع، توسط یک سوزن بسیار نازک و کوچک، به لایه های سطح پوست تزریق میشود. برخلاف سایر ترکیبات موجود در پرکننده ها، این اسید به راحتی زیر پوست بخش شده و زیر پوست باقی نمیماند. به همین خاطر تنها با 5 تزریق در اطراف ناحیه مورد نظر، درمان به پایان میرسد. این اسید، محرک اصلی برای افزایش تولید کلاژن و الاستین است. موادی که تاثیر زیای در مقابله با علائم پیری مانند و چین و چروک، کدر و نازک شدن پوست دارد.

چرا تزریق پروفایلو؟

ژل پروفایلو جدیدترین شیوه مقابله با پیری و بهبود کیفیت پوست از لحاظ رنگ و خاصیت کشسانی است. با افزایش سن ، میزان کلاژن ، الاستین و هیالورونیک اسید که به صورت طبیعی در بدن تولید میشود، کاهش می یابد. به همین دلیل است که علائم پیری خیلی سریع در صورت مشاهده میشوند. این درمان به منظور مقابله با علائم پیری و جلوگیری از ایجاد خطوط عمیق در پوست، توصیه میشود. بر خلاف پرکننده های پوستی که به نواحی خاصی حجم می دهند ، پروفایلو برای لیفت کلی پوست صورت مورد استفاده قرار میگیرد.

این روش درمانی برای تمام سنین ، زنان و مردان مناسب است. اما برای افرادی که بیشتر از 60 سال سن دارند، با نتیجه بهتری همراه است. خصوصا اگر با سایر درمانها مانند بوتاکس همراه شود.

روند تزریق Profhiloچگونه است؟

در ابتدا منطقه مورد نظر با استفاده از کرمهای بی حس کننده، تا حد زیادی بی حس میشود. در این صورت کمترین میزان دردی در حین انجام تزریق احساس نخواهید کرد. سپس 5 نقطه هرکدام به فاصله 2 میلی متر از هم توسط پزشک تعیین شده و تزریق در نواحی مشخص شده، انجام میشود.

 

تزریق پروفایلو به چه مناطقی امکانپذیر است؟

از پروفیلو معمولاً برای نواحی صورت استفاده می شود، اما همچنین می توان از آن  برای احیای مجدد گردن، دکلته ، بازوها ، زانوها و دست ها نیز استفاده کرد.

 • گونه ها
 • پیشانی
 • دست ها
 • بازوها
 • گردن
 • آرنج
 • زانو

نتایج حاصل از تزریق پروفایلو چقدر ماندگار است؟

برای مشاهده نتایج حاصل از این درمان، باید صبور باشید. معمولا برای کسب نتیجه مطلوب،تزریق پروفایلو باید در دو جلسه با فاصله 30 روز انجام شود. بعد از هر بار تزریق، تلاش پوست شما برای تولید کلاژن و الاستین بیشتر میشود. در نتیجه رنگ و خاصیت کشسانی پوست در گذر زمان بهتر میشود. نتیجه نهایی، بعد از جلسه دوم به وضوح قابل مشاهده است، البته در صورتی که تزریق ژل در فاصله زمانی مناسب، توسط متخصص و به مقدار مناسب انجام شده باشد. نتیجه نهایی در بسیاری از افراد معمولا به مدت 6 ماه ماندگار است.

برای کسب نتیجه مطلوب به چند جلسه درمان نیاز است؟

برای دستیابی به بهترین نتایج طولانی مدت، دو تزریق با فاصله چهار هفته توصیه می شود. برخی از افراد ممکن است نتیجه مد نظرشان را در هفته اول ببینند، اما بهترین نتایج درمان چهار هفته پس از درمان دوم قابل مشاهده خواهد بود.

نکاتی که قبل از تزریق ژل پروفایلو باید بدانید

برای به حداقل رساندن کبودی بعد از تزریق، مصرف هر نوع الکل را حداقل یک روز قبل از درمان قطع کنید. علاوه بر این، قبل و بعد از تزریق، مصرف داروهایی مانند آسپیرین ، ایبوپروفن یا هر نوع داروی ضد التهابی خودداری کنید زیرا خطر تورم و کبودی کمتر می شود.

مراقبتهای بعد از تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو تاثیری در روند عادی زندگی شما ندارد. ما توصیه پزشکی ما به شما این است که لوازم آرایشی تا حد امکان استفاده نکنید. بعد از تزیق بهتر به باشگاه نرفته و در محیطهایی مانند سونا و استخر قرار نگیرید. برای جلوگیری از تحریک محل زخم، بهتر است از لمس ناحیه خودداری کنید.

تفاوت فیلر با پروفایلو چیست؟

تنها شباهت بین پرکننده های پوستی وProfhiloاین است که هر دو از اسید هیالورونیک ساخته شده و به بافت شما تزریق می شود.فیلر کاملاً ژل های اسید هیالورونیک ضخیمی هستند که برای بازگرداندن حجم و تعریف در مناطقی مانند گونه ها و لب ها و همچنین صاف شدن چین و چروک های خاص مانند خطوط بینی از دهان استفاده می شوند.

پرکننده ها کاملاً ژل های اسید هیالورونیک ضخیمی هستند که برای بازگرداندن حجم و حجیم کردن مناطقی مانند گونه ها و لب ها و همچنین صاف شدن چین و چروک های خاص مانند خطوط دهان استفاده می شوند. Profhiloقوام بیشتری نسبت به مواد پرکننده دارد و فقط به لایه های فوقانی پوست تزریق می شود تا آبرسانی شده و با پدیده بیو مدلسازی ، کیفیت پوست شما را بهبود بخشد.

 

شباهتها تفاوتها
درمانهای فیلر و Profhiloهر دو از طریق تزریق توسط پزشک مجرب انجام میشوند. تزریق پروفایلو برای رفع مشکلات کل یک ناحیه است، درحالی که پرکننده ها فقط برای بهبود مشکلات یک بخش خاص از صورت یا بدن مورد استفاده قرار میگیرند.
برای کسب نتیجه مطلوب از هر دو درمان نیاز به تکرار مجدد در گذر زمان است Profhiloبرای آبرسانی و بهبود کیفیت پوست مورد استفاده قرار میگیرد. فیلرها برای حجیم کردن یک بخش استفاده میشود.
پرکننده های پوستی و پروفایلو حاوی اسید هیالورونیک هستند که برای مبارزه با فرایندهای پیری مفید است. Profhiloمنحصرا برای مقابله با پیری استفاده میشود.

 

کاندیدای تزریق پروفایلو کیست؟

با توجه به ساختار طبیعی این ماده، تزریق آن برای انواع پوست در هر سنی بدون خطر است. در نتیجه در صورتی که بیش از 30 سال سن داشته و شاهد از دست رفتن سرزندگی پوستتان هستید، میتوانید برای تزریق پروفایلو اقدام کنید. استفاده از این مدل درمان در سن پایین مشکلی ندارد، چرا که به نوعی اقدام پیشگیرانه در نظر گرفته شده و از عواض پیری جلوگیری میکند.

بنابراین اگر فکر میکنید پیرتر از سن واقعیتان به نظر میرسید، میخواهید شادابی را به چهره تان برگردانید، تزریق پرفلیو همان چیزی است که به آن نیاز دارید. البته در صورتی که باردار هستید و یا شیر میدهید، بهتر است برای انجام این تزریق تا پایان دوره صبر کنید.

 

تزریق پروفایلو به چه کسانی توصیه میشود؟

گرچه انجام این تزریق برای طیف وسیعی از افراد بلامانع است، اما تزریق به افرادی که از مشکلات زیر رنج میبرند، توصیه میشود:

 1. افراد با چین و چروک صورت در نواحی دور دهان، ابرو و چشم
 2. افرادی که پوست خشک و کم آب دارند
 3. افرادی که نرمی و خاصیت ارتجاعی پوستشان از دست رفته است.

درمان با استفاده از پروفایلو غیر تهاجمی است. علاوه بر این با توجه به اینکه هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن موجود است، به راحتی میتوان از آن برای مناطق حساس، با نتیجه طبیعی استفاده کرد.

بعد از تزریق پروفایلو چطور خواهم بود؟

بعد از تزریق هیچ اثری از درمان روی چهره شما و محل تزریق مشخص نخواهد بود. در برخی موارد محل تزریق مشابه با نیش پشه ورم کرده که بعد از 24 ساعت از بین میرود.

آیا تزریق پروفیلو بی خطر است؟

با توجه به اینکه پایه اصلی این ماده از اسید هیالورونیک تشکیل شده و این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، عوارض جانبی بعد از تزریق به حداقل میرسد. چرا که احتمال واکنش بدن به یک ماده خارجی به صفر میرسد. تا به امروز ، بیش از یک میلیون درمان Profhiloدر سراسر جهان انجام شده است و هیچ کس واکنش جدی نسبت به درمان نداشته است.

قیمت تزریق پروفایلو چقدر است؟

هزینه تزریق پروفایلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال مرکز زیبایی، پزشک متخصص، مقدار ژل و دفعات مورد نیاز برای تزریق. برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد، پیشنهاد ما به شما شرکت در یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک پوست و مو دکتر شهاب زارع است. علاوه بر این، میتوانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی، از آخرین تخفیفها مطلع شوید.

سوالات متدوال

بعد از تزریق جای زخم وجود خواهد داشت؟ برای چه مدت؟

احتمال وجود کمی تورم بعد از هر نوع تزریقی وجود دارد. اما با توجه به اینکه این ماده به خودی خود زیر پوست پخش میشود، تورم ناشی از تزریق بین 4 الی 24 ساعت بعد از درمان، از بین خواهد رفت.

آیا بعد از تزریق باید استراحت کنم؟

با توجه به این که این روش درمان کاملا غیر تهاجمی است و در مدت زمان کوتاهی انجام میشود، خیر به استراحت نیازی نخواهد بود.پس از درمان توصیه می شود به مدت 24 ساعت از فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.لطفاً از لوازم آرایشی بیشتر به مدت 48 ساعت استفاده نکنید. همچنین برای چند روز اول از رفتن به سونا یا استحمام با بخار خودداری کنید. در صورتی که عرق میکنید، بهتر است برای طولانی مدت در معرض آفتاب نباشید.

آیا دیگران متوجه تزریق انجام شده میشوند؟

خیر! یکی از مزایای اصلی این روش درمان، طبیعی بودن نتیجه و عدم تغییرات زیاد بعد از تزریق است. با توجه به اینکه روند کسب نتیجه مطلوب زمانبر است، بلافاصله بعد از تزریق، کسی از اطرافیان متوجه نخواهد شد. اما بدون شک در گذر زمان، با بهبود کیفیت پوستتان، چه از لحاظ شادابی و چه رنگ، دیگران متوجه تغییرات مثبت شما خواهند شد.

آیا ژوویدرم با پروفایلو فرق دارد؟

بله ژوویدرم و پروفایلو هر کدام از برندهای متفاوتی از فیلرها هستن که در بالا به صورت کامل تفاوتشان توضیح داده شده است.

برای من تزریق چربی بهتر است یا پروفایلو؟

اینکه چه روشی برای شما مناسب است به خیلی از عوامل مثل تایپ پوست شما، میزان چین و چروک، نقاطی که میخواهید تزریق انجام شود و قصدتان از تزریق بستگی دارد، بنابراین بهتر است در جلسه رایگان با متخصصین پوست کلینیک شرکت کرده و در آخر تصمیم نهایی خود را بگیرید.

عوارض جانبی تزریق پروفایلو چیست؟

با توجه به اینکه اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، احتمال اینکه بعد از تزریق بدن به آن واکنش دهد، بسیار کم است. تنها عوارض جانبی گزارش شده کبودی و تورم خفیف در محل های تزریق است که در مدت زمان کوتاهی از بین میروند.

اما در صورت مشاهده هریک از علائم زیر، به پزشک مراجعه کنید:

 • افزاش تورم در محل تزریق در گذر زمان
 • افزایش درد در گذر زمان
 • افزایش احساس گرما و قرمزی
 • تغییر رنگ پوست در اطراف محل تزریق
آیا با وجود تزریق فیلر و بوتاکس، امکان تزریق پروفایلو هم وجود دارد؟

بله. در بسیاری از موارد حتی توصیه میشود که تزریق این موارد همزمان با هم انجام گیرد. چرا که پروفایلو شامل یک اسید طبیعی است که در بدن وجود دارد. در نتیجه احتمال تعارض و واکنشهای بد بدن بسیار کم است.

مشاوره رایگان تزریق پروفایلو

همراهان عزیز، توجه داشته باشید که برای انجام این عمل جهت جوانسازی صورت حتما باید از تجربه یک پزشک متخصص پوست و مو استفاده کنید. چرا که امروزه بسیاری از مراکز نامعتبر و حتی آرایشگاهها بدون داشتن مدرک یا مجوز و تجربه لازم اقدام به تزریق انواع فیلرها میکنند که احتمال انتقال بسیاری از بیماری های عفونی بیشتر می شود یا ممکن است عوارض جبران ناپذیری در ظاهر و زیبایی بوجود آید. پس گول ارزان بودن یا تبلیغات دروغین این مراکز را نخورده و حتما تحت نظر پزشک و متخصص اقدام لازم را انجام دهید.

 

 

جهت مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۷۰۶۰۷۶۰۷ تماس بگیرید

دکتر شهاب زارع متخصص زیبایی و جوانسازی پوست و مو در استان شیراز


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


Design & Develop By GLWEB